Hospicjum
Pola nadziei 2014
W najbliższy piątek tj. 3 października 2014r. od godz. 12:00 do godz. 17:30 w ogrodzie parafialnym Kościoła pw. NMP Królowej Polski przy ulicy 1 Maja 31 rozpoczniemy ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez polskie Hospicja od ponad 10 lat. Polega ona na sadzeniu jesienią cebulek żonkili, aby wiosną kiedy zakwitną kwiaty … Dowiedz się więcej
Walne zebranie
W dniu 16 czerwca 2014roku w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach odbyło się Walne Zebranie członków stowarzyszenia. W obradach uczestniczyło 23 członków z 31 członków zarejestrowanych. Na początku spotkania przedstawiono sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne z działalnosci hospicjum w roku 2013. Obydwa sprawozdania zostały przyjęte przez Walne Zebranie. Na Walnym Zebraniu dokonano … Dowiedz się więcej
Zaproszenie na czwartkową (18września2014r.) mszę św. oraz spotkanie członków i wolontariuszy.
W czwartek 18 września odbędzie się po mszy św. o godz. 18:00 cykliczne „czwartkowe” spotkanie członków i wolontariuszy hospicjum domowego św. Wincentego a’Paulo. Serdecznie zapraszamy obecnych wolontariuszy jak i nowe osoby, które chciałyby się włączyć w pomoc na rzecz osób chorych
Walne Zebranie – 16 czerwca 2014 r.
Dnia 16 czerwca 2014r. o godz. 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Wincentego a’Paulo w Kościele pw. NMP Królowej Polski przy ulicy 1 Maja 31 odbędzie się Walne Zebranie członków stowarzyszenia. W przypadku braku quorum w wyznaczonym terminie Walnego Zebrania wyznacza się drugi termin Walnego Zebrania na dzień 16 czerwca 2014r. o godz. 1915 w … Dowiedz się więcej
25 maja – festyn charytatywny
Taniec, muzyka, zabawa i śpiew! Wszystko to będzie tego dnia towarzyszyło festynowi charytatywnemu, organizowanemu przez Hospicjum Domowe św. Wincentego a’ Paulo i Fundację na rzecz Collegium Polonicum. Wyborna zabawa, wiele muzyki, przekąski i słodkości. Dużo atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Wszystko to oraz wiele innych arakcji przewidziane jest na dzień 25 maja ( niedziela … Dowiedz się więcej
Zapraszamy na koncert
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Słubic na koncert zespołu z Krakowa. Grupa świetnych i bardzo uzdolnionych muzycznie młodych ludzi. Na swoim koncie mają wiele wspaniale odegranych koncertów. Są również laureatami nagród na wielu festiwalach muzycznych. Grają radosną muzykę ubogaconą świetnymi tekstami utworów. Chętnie odwiedzają parafie w całej Polsce i pomagają ludziom w modlitwie … Dowiedz się więcej
Żonkilowy Marsz Nadziei
Młodzież szkolna rozdała tego dnia mieszkańcom Słubic dwa tysiące kwiatów żonkili. Młodzież szkolna wspólnie ze swoimi wychowawcami i pedagogamiprzeszła ulicami miasta w „ Żonkilowym Marszu Nadziei”. 29 marca to kolejny, żółty akcent w propagowaniu ideii hospicyjnej wśród mieszkańców Słubic. Posadzone w zeszłym roku cebulki żonkili zakwitły, i jako symbole nadziei zostały rozdane Słubiczanom. Za tak … Dowiedz się więcej
Dziękujemy przedszkolakom!
Bardzo dziękujemy naszym najmłodszym wolontariuszom! Przedszkolaki nie zawiodły i po raz czwarty wzięły udział w radosnej akcji zbiórki pieniążków na rzecz słubickiego hospicjum i jego podopiecznych. Maluchy wzbudziły swoją obecnością w mieście ogromną sympatie jego mieszkańców. Wraz z budzącą się wiosną i budzącymi się małymi wolontariuszami, obudziła się szczera i radosna chęć pomagania chorym w … Dowiedz się więcej
W Słubicach zakwitła nadzieja
Wiosna tego roku przyszła o czasie, a zielone do tej pory „POLA NADZIEI” zaczynają przybierać żółtą barwę. To nic innego, jak zakwitająca dla naszego miasta „ MALEŃKA NADZIEJA”. Rozkwitają żółte żonkile, które mieszkańcy Słubic i gminy posadzili w zeszłym roku z nadzieją na lepsze życie osób chorych. Teraz, kiedy zakwitają te piękne i dostojne kwiaty, … Dowiedz się więcej