Akcja Serce za Serce

Przez dwie najbliższe niedziele najmłodsi wolontariusze Hospicjum zbierać datki na cel zakupu sprzętu dla podopiecznych Hospicjum. Po wszystkich mszach świętych w zamian za okazane serce każdy otrzyma serce… z piernika. Organizatorzy wspólnie z proboszczami obu parafii ustalili, że w kościele św. Ducha wolontariusze będą kwestować 11 grudnia, a tydzień później odwiedzą kościół NMP Królowej Polski.

Na czym polegała cała akcja? Wszystko zaczęło się od pieczenia pierników, w które zaangażowały się dzieci i młodzież ze szkół średnich, gimnazjów, podstawowych oraz przedszkolaki. W szykowaniu świątecznych smakołyków pomagali im rodzice i nauczyciele.

A tak o zeszłorocznej akcji wypowiadał się Prezes Hospicjum Przemysław Szewieliński:

– „Akcja piernikowa serce za serce przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tysiące pierników i ogromna ludzka życzliwość, to było niezwykle budujące. Jeszcze raz dziękujemy za wielkie i otwarte serca. To one, nam wolontariuszom, dodają wielkich skrzydeł, a tym do których te serca niesiemy, nadzieję na godne przeżywanie swojej choroby. Wszystkim wolontariuszom tym młodszym i starszym, ofiarodawcom i podopiecznym, życzymy zdrowych, spokojnych, pełnych miłości i ciepła rodzinnego świąt Bożego Narodzenia”