Wiosną powraca nadzieja!

Już od 3 lat Przedszkole Samorządowe nr 2 „Pinokio” w Słubicach wspiera Hospicjum Domowe Wincentego Św. a`Paulo. Żółte tulipany przygotowywane przez przedszkolaków będą rozdawane mieszkańcom Słubic w pierwszy dzień wiosny. A dochód , który uda się zebrać przedszkolakom zostanie w całości przekazany na cele Hospicjum i jego podopiecznych.

Delikatne promyki słońca swym subtelnym dotykiem budzą w nas na nowo chęć radowania się każdą minutą dnia. Śpiew ptaków, pozostawione w szafie zimowe ubrania, to jedne z wielu charakterystycznych  znaków skocznie nadchodzącej wiosny. Również kolor nie jest bez znaczenia. Wraz z ciepłem, słońcem i zmianą temperatury, przemianie ulega cała otaczająca nas przyroda. Świat tryska świeżością i wybucha całą gamą barw. Wszystkie odcienie zieleni emanują i zachwycają swą świeżością.

Jedną z charakterystycznych barw wiosny, symbolizujących nadzieję, jest kolor ŻÓŁTY. Barwa, której nie można nie zauważyć i przejść obok niej obojętnie.

21-go marca, ten właśnie kolor będzie dominował na ulicach naszego miasta.

W tym właśnie dniu pod znanym hasłem „budzi się wiosna – budzą się mali wolontariusze”, na ulicach naszego miasta pojawią się najmłodsi wolontariusze Hospicjum Domowego św. Wincentego a’ Paulo. Nasze „słodziaki, szfarne przedszkolaki”,  wraz ze swoimi opiekunami, wyjdą na ulice Słubic. W tym właśnie dniu, w miejsce topienia tradycyjnej marzanny, młodzi wolontariusze przeprowadzą trzecią co roczną kwestę na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego, rozdając mieszkańcom Słubic własnoręcznie wykonane, żółte tulipany.

Z roku na rok, do akcji charytatywnej włącza się coraz to większa liczba przedszkoli. W tym roku, Pani Małgorzata Tomala, dyrektor przedszkola nr 2 w Słubicach, zaprosiła do udziału w akcji inne przedszkola.

W akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Domowego w Słubicach wezmą udział przedszkola:

  • Przedszkole nr 2 „Pinokio,
  • Przedszkole nr 4 „Krasnal Hałabała”,
  • Przedszkole nr 1 „Jarzębinka”,
  • Przedszkole „FunPark”

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w kweście wszystkich mieszkańców Słubic. Każdy jeden gest serca w tym dniu, to wiosenny promyk nadziei dla podopiecznych Hospicjum.
Zapraszamy!!!