Pola nadziei 2014

W najbliższy piątek tj. 3 października 2014r. od godz. 12:00 do godz. 17:30 w ogrodzie parafialnym Kościoła pw. NMP Królowej Polski przy ulicy 1 Maja 31 rozpoczniemy ogólnopolską akcję Pola Nadziei.

DSC03391-(1024x682).ff8169c

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez polskie Hospicja od ponad 10 lat. Polega ona na sadzeniu jesienią cebulek żonkili, aby wiosną kiedy zakwitną kwiaty rozdawać je mieszkańcom miasta.  Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Nasze hospicjum pierwszy raz wzięło udział w akcji Pola Nadziei jesienią zeszłego roku. Wiosną, kiedy już zakwitły żonkile zbieraliśmy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie. W tym roku kontynuujemy rozpoczęte dzieło i w ten piątek w ogrodzie parfialnym przy Kościele pw. NMP Królowej Polski wspólnymi siłami sadzimy cebulki żonkili.

Rozpoczęcie akcji godz. 12:00

Serdecznie zapraszamy wolontariuszy oraz osoby zainteresowane ideą wolontariatu do czynnego udziału w słubickiej hospicyjnej kampani Pola Nadziei