Relacja z akcji „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze” 2016

Wiosna przyszła w tym roku o czasie a wraz z nią nasi Mali Wolontariusze ze Słubic i Rzepina ruszyli w miasta niosąc nadzieję. Przedszkolaki zbierały datki od mieszkańców rozdając w zamian żółte tulipany. Do puszek trafiło ponad 8 tys. złotych!

Zbiórka dla podopiecznych hospicjum odbyła się w naszym mieście już po raz szósty. Mimo niekorzystnej aury w poniedziałkowe przedpołudnie na miasto ruszyło kilkaset małych wolontariuszy pod czujnym okiem swoich opiekunek.

Dzieci było widać ich dosłownie wszędzie – na ulicach, w urzędach, parkach, przed sklepami, dotarły nawet na bazar. Szczodrym mieszkańcom, którzy wrzucali pieniądze do puszek, wręczały żółte tulipany z papieru. Kolor nieprzypadkowy, bo to symbol nadziei.

W tym roku po raz pierwszy w dzieło pomocy włączyły się także maluchy z Rzepina. Wsparcie z sąsiedniej gminy dało się odczuć podczas liczenia pieniążków.

Tegoroczna akcja przyniosła nam kolejny rekord. Uzbieraliśmy dokładnie 8183 złotych i 15 groszy. To tysiąc złotych więcej niż rok temu, a dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich – przekazał naszej redakcji prezes hospicjum Przemysław Szewieliński.

Całość zebranych środków zasili konto Hospicjum Domowego Św. Wincentego a’Paulo i pomoże osobom ciężko i nieuleczalnie chorym. Wysokość kwoty cieszy, ale organizatorzy podkreślają jeszcze jeden ważny aspekt akcji. To zaangażowanie dzieci, które otwierają się na potrzeby innych i uczą jak bezinteresownie pomagać.

To m.in. dla nich oraz dla ich opiekunów członkowie hospicjum przygotowują specjalny koncert, który odbędzie się 22 kwietnia w Collegium Polonicum. Zagra na nim zespół „U studni”. Podczas tego wydarzenia będzie okazja do oficjalnego podsumowania i podziękowania wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Wkrótce więcej informacji o tym wydarzeniu.

[relacja za www.slubice24.pl]