Wszystkiego dobrego z okazji Bożego Narodzenia!

Dobiegający końca 2013 rok był rokiem niosącym ze sobą wiele różnych wyzwań wobec, których stawali wolontariusze Hospicjum Domowego oraz jego zarząd. Dzięki wsparciu i życzliwości wielu ludzkich serc, praca ta była możliwa i przynosiła nam dużo wewnętrznej radości oraz satysfakcji. W każdym jednym przypadku, to wspaniała postawa członków rodzin naszych podopiecznych, dawała nam i daje do tej pory siłę, odwagę, chęci i wsparcie do codziennej posługi wśród chorych.

Dziękujemy!

Szkołom, przedszkolom, rodzinom i opiekunom osób chorych, lekarzom, pielęgniarkom, urzędom, osobom prywatnym i firmom. Dziękujemy duszpasterzom obu słubickich parafii i wszystkim tym, którym choć w najmniejszym stopniu lub geście, los i życie osób terminalnie chorych nie pozostawał obojętny. Zawsze mało będzie słów, na wyrażenie wdzięczności, jaka należna jest osobom wspierającym idee niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Im wszystkim z całego serca pragniemy w imieniu Hospicjum podziękować.

Czas Bożego Narodzenia i idąca z nim Niewinna Nadzieja, staje się dla wolontariuszy Hospicjum kolejną i wyjątkową sposobnością na podziękowanie, ale nade wszystko na podzielenie się życzeniami wytrwałości, cierpliwości i wszystkiego, co potrzebne do codziennej służby potrzebującym. Chłodna i ciemna betlejemska grota stała się swego czasu wspaniałą i pełną ciepła ostoją dla najwspanialszej i największej Miłości. Ciepła tej Miłości i Siły, zrodzonej w niedostatku, chłodzie, samotności dającej najwięcej potrzebnej siły na trudny czas, pragniemy pożyczyć wszystkim potrzebującym. Wszystkiego, co najlepsze i niezbędne w codziennej pracy z potrzebującymi chorymi, w te radosne święta Bożego Narodzenia życzą wszystkim wolontariusze i zarząd Hospicjum Domowego św. Wincentego a’ Paulo w Słubicach.