Za nami finał akcji „Serce za serce”

Za nami charytatywna akcja „Serce za serce” organizowana przez Hospicjum św. Wincentego a’Paulo. Słubiczanie okazali się bardzo hojni, do puszek młodych wolontariusze wrzucili ponad 4 tys. złotych. W zamian otrzymali piernikowe serca.

Datki zbierano po wszystkich mszach świętych w dwie wybrane niedziele. Organizatorzy wspólnie z proboszczami obu parafii ustalili, że w kościele św. Ducha wolontariusze będą kwestować 13 grudnia, a tydzień później odwiedzą kościół NMP Królowej Polski.

Na czym polegała cała akcja? Wszystko zaczęła się od pieczenia pierników, w które zaangażowały się dzieci i młodzież ze wszystkich szkół średnich oraz przedszkolaki z Jarzębinki. W szykowaniu świątecznych smakołyków pomagali im rodzice i nauczyciele, a całość koordynował Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z SP1. Tak przygotowane słodkości trafiły do wybranych grup wolontariuszy, którzy rozdawali je mieszkańcom Słubic w zamian za dobrowolne datki.

A tych do oznaczonych na żółto puszek wpadło co niemiara. Po raz kolejny okazało się, że słubiczanie mają dobre serca. Łącznie zebrano 4333,51 złotych i jest to aż o tysiąc złotych więcej niż roku temu, kiedy akcja odbyła się po raz pierwszy. Cała kwota została już wpłacona na konto hospicjum i zostanie przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych placówki.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Słubiczanie zaangażowani w pieczenie pierników tak się „rozpędzili”, że przygotowali ich o… kilka tysięcy więcej! Szefostwo hospicjum postanowiło podzielić się nimi z przedszkolakami. Pierniki zapakowane w torby trafiły do wszystkich sześciu placówek przedszkolnych oraz na oddział pediatryczny słubickiego szpitala.

zbiorka_011

Akcja piernikowa serce za serce przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tysiące pierników i ogromna ludzka życzliwość, to było niezwykle budujące – cieszy się Przemysław Szewieliński, prezes Hospicjum św. Wincentego a’Paulo. – Jeszcze raz dziękujemy za wielkie i otwarte serca. To one, nam wolontariuszom, dodają wielkich skrzydeł, a tym do których te serca niesiemy, nadzieję na godne przeżywanie swojej choroby. Wszystkim wolontariuszom tym młodszym i starszym, ofiarodawcom i podopiecznym, życzymy zdrowych, spokojnych, pełnych miłości i ciepła rodzinnego świąt Bożego Narodzenia – przekazał w rozmowie z naszą redakcją.

[tekst i zdjęcia: slubice24.pl]